Schůzka Káňat, 3.2.2011

Autor: Sirka <matousek158(at)seznam.cz>, Téma: Kronika, Vydáno dne: 03. 02. 2011

Tato schůzka byla výjimečná hned z několika důvodů. Jednak vycházela přesně do poloviny sezóny, tedy na den, kdy se ve škole rozdávalo vysvědčení. Druhou zvláštností bylo to, že hned druhý den po ní proběhne oddílová výprava, a tak se většina kluků uvidí nezvykle dva dny po sobě. Nejcitelněji ale šla výjimečnost této schůzky pocítit přímo na ní - nikdo z vedení Káňat bohužel nemohl být na schůzce hned od začátku, a proto kluci poznali co to znamená, když schůzku vede Sirka.

Poslední dny nám bylo dopřáno užívat si sněhové nadílky a ani na schůzce jsme touto nabídkou nepohrdli a hned na začátku jsme vyrazili ven. Oproti všem zvyklostem jsme se ale vydali do lesa k "šibenici". Tam jsme nejdřív hráli belgickou schovku, při které se v každém kole zkracuje doba na schování se a navíc je třeba se vždy ještě dotknout pikajícího. Bylo to v té tmě zajímavé, ale naštěstí pikajícímu pomáhala i baterka ;-) Tu jsme využili také při druhé hře v setmělém lese. Tou hrou byla bludička - tedy honička za světlem.

Po návratu do klubovny jsme nejprve zkontrolovali, zda všichni mají vybavení na schůzky, a pak jsme si zahráli na moskyty. To se jeden stane člověkem v tropické oblasti, kde ho svým bzukotem a pícháním otravují moskyti (všichni ostatní). Jeho jediná šance na obranu je šátek, jenž má v ruce a kterým se po moskytech může ohánět. Jelikož jsou ale moskyti titěrní a nejsou dobře vidět, má člověk ještě zavázané oči.

Naším dalším programem bylo povídání si o povoláních inspirované článkem v posledním Světýlku. Řekli jsme si, kdo by chtěl jaké povolání dělat a kterou profesi by naopak dělal nerad. Také jsme u každého zkusili vymyslet, co by pro to měl dělat, aby se mu jeho sen splnil.

Schůzka se pomalu blížila k závěru, a tak jsme si nejprve zahráli na lovce jelenů, při kterém se všichni musejí držet stolu a lovec se zavázanýma očima se snaži pochytat všechny jeleny prohánějící se v lese (kolem stolu). Samotný závěr pak patřil medvědovi, kterého si kluci sami vybrali z možností, jenž navrhli.

Sedmá hodina odbila a nadešel čas pro ukončení schůzky. Nejprve byly vyhlášeny výsledky bodování, které vyhrál Honza Zelina a má tedy právo opatrovat do příští schůzky družinového maskota. Potom jsme schůzku zakončili družinovým pokřikem a po úklidu jsme se za doprovodu sněžení rozešli k domovům.