17.11.2011 - Oddílová jednodenka

Vydáno dne 17. 11. 2011

Z původního námětu "Drakiáda" jsme akci dosti přepracovali do dosti zajímavých rozměrů. Kluci na první pohled nepoznali, o co ve skutečnosti jde a s nadšením se vrhali do každého úkolu. A o co vlastně šlo? Co bylo příčinou velkého nadšení? METEORIT ve ZLÍNĚ ! ! !

Celá jednodenka byla naplánovaná na státní svýtek 17.11.2011 na 14 hod. "Takový obyčejný sváteční den," by si řekl každý člověk, ale ono ne! V kluvobně byl zavěšený satelit, který od rána zpracovával informace z Internetu a dával dohromady vše důležité.

Kluci se ze stránek "Novinky.cz" dozvěděli, že na zem v ranních hodinách spadl meteorit. Na stránkách bylo něco o místě a času, ... Jenže taky o tom, že meteorit je střežen a navíc ani to místo nebylo úplně přesně. Přeci jen pojem "Mokrá - Zlín" je rozsáhlý. Naštěstí náš satelit procházel servery a zachytil šifrovanou zprávu, která se nejspíš vztahovala k našemu meteoritu. Co zbývalo?! Prvním úkolem bylo zprávu dekódovat. Naštěstí zpráva byla psaná starým jazykem pana Morse a tento jazyk ovládáme.

Ze vzkazu jsme zjistili dosti zajímavé informace. Ono ve zkutečnosti nejde o meteorit, ale jedná se o nějaké zařízení "X25". V tomhle ohledu nám pomohla "Wikipedie". Ta nám řekla, že jde o vojenské zařízení. Ale co se nestalo! Do klubovny vtrhnul český voják a žádal o azil. Proč bysme nepomohli naší armádě. Jenže v zápětí do klubovny vtrhli i cizinci a to bylo horší. Hledali našeho vojáka, "Ale my o žádném nevíme. Tady to asi nebude," řekli jsme. Tak odešli.

Od vojáka jsme se pak dozvěděli, že jde o důležitou družici a bylo by nebezpečné nechat ji cizí armádě, tak jsmne pro ni šli. Jenže družice byla sledována a nám se akce nedařila. Voják nám poradil, aby jsme z úlomků družice, které se váleli všude po okoli sestavili nějaký radiovysílač a že by se nám mohlo podařit poslat falešnou zprávu cizí armádě, která by se pak stáhla a úkol by byl snažší. Hledali jsme a sbírali součásti z družice a museli jsme si dávat pozor, aby nás armáda nechytila a nedala do vězení. Boj to byl nesnadný, ale dařilo se.

Po sestavení radiovysílače bylo nutné zajistit dobré místo vysílání a nějakou dobrou anténu či satelit popř. více takových. I vynálezce Prokop Diviš vynalezl bleskosvod, když pouštěl draky, tak my jsme to zkoušeli opačně.

Po nějaké době jsme se byli přesvědčit, zda se nám podařilo zahnat cizí vojsko. Úkol byl splňen a my jsme si mohli vzít družici. Tu jsme donesli do klubovny a za splnění nás čekala sladká odměna.

Kluci z Káňat, kteří si donesli s sebou deník a věci na schůzku byli odměněni body do bodování a mohli si zahrát další část dlouhodobé etapovky. Motivace se skrývá všude, proto je třeba chodit na schůzku připraven a dostatečně vybaven.

Kromě Káňat byla akce zaspoupena i jedním členem Junáků, a to Krtkem. Krtkovi děkuji za účast a těším se i na jiné akce, jde by mohlo býti zaspoupení více členů družin.

Celý seznam přítomných:

• Přípravný team: Willy, Šotek, malý Šotek, Piskoř, Miška
  • Káňata: Kapitán, Honza, Kohout, Marek, Pavel s malým bráškou
  • Junáci: Krtek
  • Děkujeme rodičům, kteří se účastnili a doufáme, že by podobných akcí mohlo býti do budoucna více.