22. Oddílové výročí 24. -26. 9. 2010

Vydáno dne 03. 10. 2010

"....a tak se stal Svišť vůdcem oddílu." No ale co tomu ještě předcházelo? Hry, zpívání..no šak se dozvíte.

A tak se nás kupa sešla na autobusovém nádraží, cestoou jsme si pokecali s Cipískem ze 4.střediska, který mířil se skauty na Držkovou. Hned v obci Lukov jsme vystoupili a museli pomáhat Radkovi s botou, neboť mu úplně odpadla podrážka u boty. No nejprve jsme to obvázali a slepili izolepou, ale nakonce se Radek přezul a boty měla tak leda na ukázku. To už jsme šli i se Sirkou, který přijel na kole směrem k Zikmundovu. Po ubytování a rozebrání chytiček, kdo kde bude spát začal Jedlík se mnou chystat program. Povím Vám, že už přesně nevím, jak to bylo po pořádku, ale hrálo se toho hodně. Tak třeba Trojnožka a zrovna dvě různé hry s trojnožkou, Cyklická honěná a za tmy Lidské pexeso...To už přijel i Mnějéša a Skřet, tak nás bylo více. A kolik? no vlastně já, jedlík, Louda, Sirka, Skřet, Mnějéša, Svišť, Přema, Peťa, Junior, Piškot, Krtek, Lukáš, Hery, Radek, Kohout. No večer večeřě, Číselná výměna a šlo se spát. Skauti měli ještě s Loudou a se mnou povídání u ohýnku a ve 22:30h to také zabalili. Ráno se snídalo, hráli jsme další hry, třeba Pohádkový les, Latrínu...oběd, odpočinek, poslední hra Tanky-no ty se musejí více promyslet příště....:)Také přijel Michal, další člen RK Skřítek, odjela Peťa, přijely Sally a Delly a pak zase odjely, odjel Skřet a Mnějéša....No pořád se to měnilo. Nakonce se chystal slavnostní oheň na večer. Odpoledne začalo trochu poprchat, ale to nám nevadilo. Ve 20h jsme se sešli u ohýnku, Louda předal vůdcovství oddílu Svišťovi, který se hned ujal první povinnosti a to slib Kohouta, kterému přijela i maminka, aby viděla, jak Kohout slibuje. Na oheň k nám zavítala na chvilku Květa a Kejchal. Tak se zpívalo, hrálo na kytary až do noci. V neděli nám počasí na venkovní hry moc nepřálo, tak se program přesunul do budovy na různé karetní a deskové hry. Po obědě všichni odjeli sbalení a se spokojeným výrazem na tváři.

(Autor: Ťapka | Informační e-mailVytisknout článek)