Jarní tábor, 16. - 20. 2. 2011

Vydáno dne 22. 02. 2011

Co byste řekli na pět dní mimo civilizaci, v chatě bez elektřiny, s kamny a krásnou přírodou Hostýnských vrchů? Já tam vyrazil se šestkou vlčat, pár skauty, rangers a kopou nápadů, co by se dalo podniknout…

Jarní tábor začal ve středu 16. února odpoledne na autobusáku Housy. Po tom, co jsme se všichni sešli a naskládali do autobusu, jsme vyrazili na Podkopnou Lhotu. Řeknu vám, že jízda je to velice napínavá, zvlášť pokud cestu příliš neznáte a ta Trnava je táákhle dlouhá. Vystoupili jsme ale správně a cesta na chatu vyšla bez nejmenších obtíží – došlo jen na klouzání po ledu, přelézání ohradníků, vyhýbání se krávě a přeskakování potoka :)
Protože jsme vyráželi ze Zlína až kolem čtvrté hodiny, u chaty se nám už začalo pomalu stmívat a tak jsme si jen chvíli házeli s diskem, prozkoumali okolí a chvíli na to už přišel Přema, který s holkami nanosil všechno jídlo a otevřel nám chatu. Večer pak kromě vybalování, vaření porridge a hraní Palerma utekl jako voda.
Na sobotní ráno byl připraven skupinový běh. No povím vám, že všichni se pilně zapojili a než si vyzkoušeli všechny formace, tak jsme se hodně nasmáli. Že nám budou holky nosit naše skauty, to jsem teda opravdu nečekal. No ale na výsledcích to šlo pak taky poznat ;) Krátce po hře jsme vyzkoušeli zkonstruovat několik staveb pomocí lidských těl. Zprvu jasný kostel však zdárně pokořil vrtulník, který už jen vzlétnout. Když jsme si dali přestávku, na zbývající dopoledne nastoupil hmyzí program – nejprve ukrást pavoukům jejich nashromážděné zásoby a následně jako mravenečci posbírat všechny úlovky skryté v lese, samozřejmě v ukázkovém zástupu.
Na oběd jsme si dopřáli špaget po uhlířsku, uvítali Sviště s Honzou a po polední pauze následoval další program. Nejprve bylo úkolem vynést výbušninu, tedy pár osůbek držících se pohromadě, z dosahu chaty. Rychlý výšlap na kopec a vzhůru do lesního golfu, nebo spíš volejbalu s nafukovacími balónky. Když se oba týmy popraly s těžkou závodní dráhou, vyrazili jsme na sousední louku, kde nás čekal Středověk. Protože se ale začalo brzo stmívat, následovala cesta zpět na chatu. Škrabání brambor naznačilo bramborákovou večeři a pro velký zájem přišlo na řadu Palermo. Večer ještě zahrála kytara a pak už se všichni těšili do teplého spacáku. Tedy až na příchozího Piskoře se Svištěm, kteří si zkusili přespat venku. V noci se pak ještě ukázal Krtek s Mnějéšou, kteří dorazili bramboráky a povykládali co nového ve světě.
Páteční ráno začalo rybí pomazánkou. Dopoledne pak přišly na řadu Hříbečky, tedy lov hříbků v lese a snaha jejich odnesení i přes tuhý odpor ochránců lesa. Když jsme si dostatečně zaběhali, vrátili jsme se do chaty a začali se chystat – já s holkami domů a zbytek na výlet na Vlčí hůrku. A to je konec první poloviny jarního tábora :)

Louda

(Autor: Louda | Informační e-mailVytisknout článek)