Jarní tábor 16 - 20. 2. 2011 druhá část

Vydáno dne 22. 02. 2011

Druhá polovina tábora začala výpravou. Vyrazili jsme cestou i necestou do partyzánského úkrytu, kde jsme měli v plánu opéct špekáky (a chleba), pojíst ze zásob mandarinek a tatranek a vůbec - trochu ohřát celého člověka před cestou zpátky. Pamatuji si že bylo zvláštně mlhavo a celkem teplo, všude bylo ticho a v nádherném zasněženém lese panovala zvláštní tichá atmosféra. Chvíli jsme nešli po cestě ale i to tak nějak k putování patří :-) Cestu jsme si zpříjemnili hrou „na jelena“ která se těšila velké oblibě.

Vše proběhlo, jak mělo, a proto jsme se už o pár hodin později hřáli na chatě a sušili mokré věci, kterých bylo víc než dost. Musím přiznat, že si úplně nepamatuju, co všechno jsme potom vyváděli. Vlastně nevím téměř vůbec nic. Mlhavě si pamatuju na odehrané karetní hry blba a undo(uno?) co jsme hráli, dejme tomu, že i bingo padlo. Snad ten večer došlo na hraní na kytary - na přeskáčku s Přemou. Mezi tím hraním se třeba hrály nějaké ty deskovky. Do té doby bych situoval i hororové chvilky, které trojlístek já, Přema, Květa zažil. Dveře se otvíraly, za okny se míhaly prapodivné věci a cosi chrastilo pod chatou. Nervy napjaté k prasknutí a zrychlený dech. Na pověstný ledový pot naštěstí nedošlo, na druhou stranu mrazení v zádech se dostavilo.

Druhý den zavál chladný, řekl bych až nezemský, vítr, který mrazil vše na kost. Ale na skautská srdce byl krátký. V útulné chatičce se hrála Květina hra na vybíjení družin (či tak nějak nevině ten název zněl). Nebojte, šlo o mírumilovnou hádací gamesku :-) Po ní se mohlo třebas jíst (jakožto vegetarián o stavu a složení jídla nemám přesné informace, tuším něco o lunchmeatu s bramborama), po jídle se šlo nakrátko ven. Svišť si pro nás vymyslel oblíbenou akčňárnu, kde jsme zápasili o náčelníkův skalp. Věřím, že hra bavila, jen byla ta ukrutná zima, takže i přes to, že jsme běhali a všemožně se tahali a přetahovali (roveři byli oblíbeným cílem útoku) museli jsme zpět do tepla.

V teple skauti zahráli strategickou koloniální hru, vlčata jsem naučil hru „švindl“ O:-) a oni mě naučili hru „nervy“. Po švindlu se zahrál lov na všemožné celebrity od Mrazíka, přes Dr. Daniela Jacksona a Harryho Pottera, to vše Hello Kitty a hlávkou zelí končeje. V průběhu dne odjeli Přema a Květa a přidal se Sirka- zkrátka rušno jako na Zelňáku :-) Pak jsme si trochu zademonstrovali za legalizaci čokolády a za hodná vlčata a po rizotu a bangu šli spát :-)

Druhý den odpojil Sirka, který nám byl hostem (a pomocnou rukou). A my začali balit. Protože to šlo dobře tak jsme stihli zahrát i „bahno“ a jedny bangy. Mezitím Jsme se Svištěm pilně připravovali kolínka s majdou kterými jsme zakončili jarní hody na jarním táboře. Hned co jsme dojedli, jsme se rychle vydali na nádraží, zanechávajíce Sviště na chatě douklízet co jsme bohužel nestihli. Autobus jsme chytli na pohodu a tak jsme zanedlouho frčeli směr zlín. Na nádraži se na nás slétli rodiče jako hejna vos a rozebrali si účastníky. A tak zkončil Jarní tábor - v nádherný ledový slunečný den.

(Autor: Louda | Zdroj: Mnějéša | Informační e-mailVytisknout článek)