Schůzka Káňat - 10.11.2011

Vydáno dne 10. 11. 2011

Dnešní schůzka byla hodně nabytá informacemi. Trénovali jsme poznatky z minula i nové věci.

Po zahájení schůzky pokřikem proběhlo bodování. To něm následovalo trochu praktické otestování dovedností z minulých schůzek. Nakonec jsme zjistili, že největším pomocníkem vlčete je jeho deník. V deníku má každý své poznámky a kdykoliv do nich může nahlídnout.

Kluci měli za úkol si donést na schůzku brčko. Vlastně brčka. Dvě brčka. Dobře jsme věděli, proč dvě. Někteří neměli, a tak se alespoň mohli podělit, aby se všichni mohli zúčastnit velké a důležité hry. Stali se z nich motýlci a měli za úkol pozbírat květicky (lístečky) a donést je do svého domečku bez toho, aby se lístečku dotkli rukou. Úkol to bych sice nesnadný, ale kluci bojovali. Za každý lísteček měli bod a pokud sebrali soupeřovi lísteček a podařilo se jim ho donést do svého domečku, měli body dva.

Po této hře jsme se ohřáli v klubovně a vysvětlili si jednu dlouhodobou hru, kterou alespoň budeme moci hrát na výpravách ji za odměnu na schůzce. Výhodu tak budou mít ti, co se zúčastní, ale ani ti, co by náhodou chyběli nepříjdou o nic, neboť hra je dlouhodobá a všichni se tak průběžně mohou dostat tam, kam potřebují.

Aby nebylo teoretických řečí moc, hned jsme si zkusili, jak je hra hraje. Dostali mapku, kterou si nalepili do deníku, k ní si vytvořili tabulku, do které se budou zapisovat postupy a hned vyrazili na cestu po mapě. Hned si zkusili, jaké rúzné nástrahy je mohou čekat a jak se bude cestování dále vyvíjet.

Aby jsme pořád neseděli a nepovídali, šli jsme ještě na chvíli ven, kde jsme si zahráli hru Sardinky. Jeden člen skupiny se schová a ostatní se ho snaží najít. Když dotyčného najdou, snaží se, aby je nikdo neviděl, nalepí se na schované vlče a tak ubývá hledaných a ostatní hledají, až najdou všichni. Kvůli nedostatku času jsme stihli jen jednu hru. Ale to nevadilo, kluky tahle hra bavila, takže příště touhle hrou můžeme klidně začít. Alespoň ví, co je bude čekat a mohou se těšit.

Vrátili jsme se do klubovny, pouklízeli, zvedli židle, pokřik na odchod a rozešli jsme se domů.