Schůzka Káňat - 20.10.2011

Vydáno dne 22. 10. 2011

Schůzky běží již naplno a zaměřené jsou na Závody světlušek a vlčat, které proběhnou na jaře. Věřím, že kluci všechny témata již jednou probírali, ale opakování je matkou moudrosti. Navíc rychle se zapomíná, jak jsem si mohl ověřit v praxi. :-)

Našim prvním tématem na ověřování jsou dopravní značky. Kluci již minulou schůzku dostali takový úkol, kde si měli vystřihnout, nalepit, vybarvit a popsat dopravní značky. Kontrola proběhla a né každý měl splněno, proto né každý dostal bonusový bod do bodování za aktivitu. Dostali do ruky poslední část dopravních značek, aby si naposledy mohli splnit resty a získat tak i ten jeden bod, který by je mohl v budoucnu stát prvenství.

Teď byl jiný úkol. Na tabuli byli písmena (samohlásky) a u nich zvláštní slova. Mnozí rychle pochopili, že se jedná o Morseovu abecedu. Takže úkol byl jasný. Postupně se jí naučit tvořit a řešit. Nejprve s pomocných slov u jednotlivých písmen vytvořit patřičné znaky v Morseově abecedě. Druhým úkolem bylo vyřešení krátké zprávy. Zpráva byla uspůsobena tak, že souhlásky byli napsané normálním písmem a samohlásky byli v Morseově abecedě. Ukolem bylo teda správně rozlousknout slovo (za tečky a čárky dát patřičné písmeno.)

Neboť jsme v klubovně byli už dost dlouho a kluci přece jenom chtěli nějakou tu hru, šli jsme na chvíli ven zahrát si vybíjenou, kterou mají kluci v poslední době dost v oblibě. Nakonec jsme si v klubovně řekli ještě nějaké informace k víkendovce a další věci na další schůzku a zahráli si ještě jednu hru - medvěda. Pak se pouklízelo, pokřik a všichni domů.

Morseova abeceda