Hlavní menu
Anketa
Který hudební nástroj je ti nejbližší?

housle (2187 hl.)
 
elektronické klávesy (963 hl.)
 
harfa (942 hl.)
 
bubny (866 hl.)
 
zobcová flétna (892 hl.)
 
kontrabas (860 hl.)
 
trumpeta (926 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7636
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledávání
Vyhledat text

Administrace
Kronika

Schůzka Káňat - 20.10.2011

          Vydáno dne 22. 10. 2011

Schůzky běží již naplno a zaměřené jsou na Závody světlušek a vlčat, které proběhnou na jaře. Věřím, že kluci všechny témata již jednou probírali, ale opakování je matkou moudrosti. Navíc rychle se zapomíná, jak jsem si mohl ověřit v praxi. :-)

Našim prvním tématem na ověřování jsou dopravní značky. Kluci již minulou schůzku dostali takový úkol, kde si měli vystřihnout, nalepit, vybarvit a popsat dopravní značky. Kontrola proběhla a né každý měl splněno, proto né každý dostal bonusový bod do bodování za aktivitu. Dostali do ruky poslední část dopravních značek, aby si naposledy mohli splnit resty a získat tak i ten jeden bod, který by je mohl v budoucnu stát prvenství.

Teď byl jiný úkol. Na tabuli byli písmena (samohlásky) a u nich zvláštní slova. Mnozí rychle pochopili, že se jedná o Morseovu abecedu. Takže úkol byl jasný. Postupně se jí naučit tvořit a řešit. Nejprve s pomocných slov u jednotlivých písmen vytvořit patřičné znaky v Morseově abecedě. Druhým úkolem bylo vyřešení krátké zprávy. Zpráva byla uspůsobena tak, že souhlásky byli napsané normálním písmem a samohlásky byli v Morseově abecedě. Ukolem bylo teda správně rozlousknout slovo (za tečky a čárky dát patřičné písmeno.)

Neboť jsme v klubovně byli už dost dlouho a kluci přece jenom chtěli nějakou tu hru, šli jsme na chvíli ven zahrát si vybíjenou, kterou mají kluci v poslední době dost v oblibě. Nakonec jsme si v klubovně řekli ještě nějaké informace k víkendovce a další věci na další schůzku a zahráli si ještě jednu hru - medvěda. Pak se pouklízelo, pokřik a všichni domů.

Morseova abeceda


(Autor: Willy | Informační e-mailVytisknout článek)


Návrh a realizace: Skřet, Redakční systém:phpRS