Hlavní menu
Anketa
Který hudební nástroj je ti nejbližší?

housle (2187 hl.)
 
elektronické klávesy (963 hl.)
 
harfa (942 hl.)
 
bubny (866 hl.)
 
zobcová flétna (892 hl.)
 
kontrabas (860 hl.)
 
trumpeta (926 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7636
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledávání
Vyhledat text

Administrace
Kronika

Schůzka Káňat, 3.2.2011

          Vydáno dne 03. 02. 2011

Tato schůzka byla výjimečná hned z několika důvodů. Jednak vycházela přesně do poloviny sezóny, tedy na den, kdy se ve škole rozdávalo vysvědčení. Druhou zvláštností bylo to, že hned druhý den po ní proběhne oddílová výprava, a tak se většina kluků uvidí nezvykle dva dny po sobě. Nejcitelněji ale šla výjimečnost této schůzky pocítit přímo na ní - nikdo z vedení Káňat bohužel nemohl být na schůzce hned od začátku, a proto kluci poznali co to znamená, když schůzku vede Sirka.

Poslední dny nám bylo dopřáno užívat si sněhové nadílky a ani na schůzce jsme touto nabídkou nepohrdli a hned na začátku jsme vyrazili ven. Oproti všem zvyklostem jsme se ale vydali do lesa k "šibenici". Tam jsme nejdřív hráli belgickou schovku, při které se v každém kole zkracuje doba na schování se a navíc je třeba se vždy ještě dotknout pikajícího. Bylo to v té tmě zajímavé, ale naštěstí pikajícímu pomáhala i baterka ;-) Tu jsme využili také při druhé hře v setmělém lese. Tou hrou byla bludička - tedy honička za světlem.

Po návratu do klubovny jsme nejprve zkontrolovali, zda všichni mají vybavení na schůzky, a pak jsme si zahráli na moskyty. To se jeden stane člověkem v tropické oblasti, kde ho svým bzukotem a pícháním otravují moskyti (všichni ostatní). Jeho jediná šance na obranu je šátek, jenž má v ruce a kterým se po moskytech může ohánět. Jelikož jsou ale moskyti titěrní a nejsou dobře vidět, má člověk ještě zavázané oči.

Naším dalším programem bylo povídání si o povoláních inspirované článkem v posledním Světýlku. Řekli jsme si, kdo by chtěl jaké povolání dělat a kterou profesi by naopak dělal nerad. Také jsme u každého zkusili vymyslet, co by pro to měl dělat, aby se mu jeho sen splnil.

Schůzka se pomalu blížila k závěru, a tak jsme si nejprve zahráli na lovce jelenů, při kterém se všichni musejí držet stolu a lovec se zavázanýma očima se snaži pochytat všechny jeleny prohánějící se v lese (kolem stolu). Samotný závěr pak patřil medvědovi, kterého si kluci sami vybrali z možností, jenž navrhli.

Sedmá hodina odbila a nadešel čas pro ukončení schůzky. Nejprve byly vyhlášeny výsledky bodování, které vyhrál Honza Zelina a má tedy právo opatrovat do příští schůzky družinového maskota. Potom jsme schůzku zakončili družinovým pokřikem a po úklidu jsme se za doprovodu sněžení rozešli k domovům.

(Autor: Sirka | Informační e-mailVytisknout článek)


Návrh a realizace: Skřet, Redakční systém:phpRS