Hlavní menu
Anketa
Který hudební nástroj je ti nejbližší?

housle (2033 hl.)
 
elektronické klávesy (833 hl.)
 
harfa (832 hl.)
 
bubny (745 hl.)
 
zobcová flétna (753 hl.)
 
kontrabas (728 hl.)
 
trumpeta (620 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6544
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledávání
Vyhledat text

Administrace
Kronika

Tábor 2010, 10.-27.7.2010

          Vydáno dne 03. 09. 2010

Letos se tábořilo na tradičním místě (údolí Ztraceného potoka), ale v netradiční sestavě - vlčata, skauti, skautky, roveři a rangers. Jak to celé dopadlo? Čtěte dál.

Sobota 10.7.
Úderem sedmé hodiny ranní jsem se sešla s junáky a rodiči na vlakovém nádraží, kde jsem si kluky vzala na starost a dorazila s nimi na tábořiště. Přijeli jsme akorát, když na místo dojel i traktor a ihned jsme začali pomáhat s vykládáním. Ti, co neměli už co vykládat se pustili do staveb a výkopů, třeba na latrínu či krecht. Dorazila také Miška a Žralok a začala se stavět tee-pee. V jednom jsme se všichni večer po práci také sešli a společně popřáli Mišce a Sirkovi k narozkám. Doplnili jsme žaludky masem a dortem a před půlnocí se šlo spát.

Neděle 11.7.
Tento den opět byl pracovní. Rozdělené skupiny se s chutí a odhodláním pustily do práce. Jak čas ubíhal, začínaly být vidět i výsledky jako postavený mostek, výdejový stůl, další tee-pee a třeba i nadstřešení latríny. Kolem oběda nás Miška, Žralok, Lepid a Svišť opustili, ale práce nám zbývalo stále dost dodělat. Večer Louda dostavěl hráz a tak bylo místo, kde jsme si mohli začít umývat ešusy a nádobí.

Pondělí 12.7.
Dnes se dostavěla kompletně kuchyň a na oběd byly výborné knedlíky. Úmorné horko, co nás tady sužuje, jde trochu večer zahnat sprchou ve sprše, kterou také už Sirka s Willym dostavěli. Vše je kompletně téměř hotové a jak by ne, když už zítra mají přijet vlčata.

Úterý 13.7.
Dnešní budíček byl už v 6 hodin ráno, abychom stihli už opravdu všechny věci mít hotové před příjezdem vlčat. Horko postihuje téměř všechny a my máme přísný dohled na všechny v táboře, jestli pravidelně pijí tekutiny. Junáci měli první etapu CTH s obědem a to na řecké hoře Olymp. Večer přijela Miška s vlčaty a Žralok dovezl jejich všechny věci. Najednou bylo všude pořád veselo. I na vlčata čekala první etapa CTH. Večer se před nimi zjevil šaman a zavedl na místo s bájným pokladem. Před spaním jsme se všichni sešli opět v jednom tee-pee, kde každý mohl všem sdělit, co se mu ten den líbilo a nelíbilo. Ve 22:00 zazněla večerka a šlo se spát.

Středa 14.7.
Hned před snídaní odvedl šaman vlčata na louku, kde společně posnídali a šaman se jich ptal, zda-li si pamatují místo, které den předtím navštívili a pokud ano, ať místo nakreslí. Piskoř dodělal bodovací nástěnku a Přema si pro nás připravil na dopoledne hru Středověk. Po poledním klidu jsme vyrazili na koupaliště do Slavičína, kde jsme všichni zůstali až do 18hodin. Po večeři ještě následovala druhá etapa pro junáky a to mrtvý Hermes s Cháronem. Etapa se protáhla až do tmy, takže vlčata hrála mezi sebou v tábořišti Sardinky a Hu-tu-tu-tu. Před 22:00 Ťapka přečetla několik pohádek a šlo se spát.

Čtvrtek 15.7.
Táborem se ráno opět rozezněla Přemova flétna ohlašující budíček. Dopoledne jsme připravovali dřevo do iny-tee-pee a také proběhlo lovení koní. Ťapka s Přemou vyrazili do obchodu, ale bohužel potkali slečny od hygieny, takže to tak rychlé nebylo. Všechno dobře dopadlo a po obědě nám Přema dovezl i nové dvě várnice. Vlčata si vyráběla chrastidla a junáci postavy do Dračího doupěte. Po věčeři, už za tmy, čekala junáky etapa v Delfské věštírně a Piskoř šel s vlčaty hrát do lesa Boj o svíčku.

Pátek 16.7.
Po nočním deštíku se nám trochu zvedla hladina vody, ale klesla teplota teploměru, takže jsme mohli konečně hrát Sportovní tajenky. Míša pracoval na stožáru, abychom ho mohli vztyčit a Willy šel s vlčaty do lesa učit se zacházet s nářadím a dřevem. Během poledního klidu si vlčata vyrobila šňůrovou lanovku na převoz věcí nad vodou a Krtek se učil písničku, aby mohli junáci hrát Dračí doupě. Večer jsme se všichni sešli v kruhu a opět si popovídali.

Sobota 17.7.
Kolem půlnoci se táborem prohnal zloděj a ukradl vlčatům jejich znaky před tee-pee. Vlčata se ani nevzbudila, ale junáci byli pohotoví a snažili se zloděje najít. Nakonec však nikoho nenašli. Ráno, po všech obvyklých činnostech jako snídaně, čištění zubů, nástup - tentokrát i se vztyčováním vlajky atd. čekala na obě družiny etapovka. Vlčata měla Zlatou horečku a lovila zlato v potoce. Junáci museli vyzrát ve hře Abeceda. Oběma se dařilo a sešli jsme se až na oběd. S programem nám opět přijeli pomoci Miška, Žralok a Svišť. Na večeři byla krupice a když spadla na tábořiště tma, čekal nás slavnostní oheň, kde Krtek a Arašíd slibovali. Stihli jsme to tak tak. Z ničeho nic se zvedl vítr a my museli oheň uhasit a jít zabezpečit tee-pee a věci před deštěm.

Neděle 18.7.
Dnešní dopoledne bylo jazykové. Na tácu byly lístečky anglicky a německy napsané a každý jsme se snažili najít tu správnou věc, jenž jsme měli na lístečku napsanou. Během toho jsme stihli i krásně posnídat a tak nám nic nebránilo se pustit do dopoledního programu. Pak čekala na všechny Obíhaná s čísly, kde skupinky musely správně určit čísla od 1 do 10 v pořadí a doběhnout dříve než soupeř. Na mokré trávě - v noci krásně a dlouho pršelo - jsme si pak zahráli pakofotbal a poté nás čekal oběd. Během poledního klidu hráli někteří se Skřetem a Verčou deskovky. Roveři a junáci si zahráli vybíjenou během doby, kdy vlačata šla se Sirkou a Piskořem na další etapovku. Ta dopadla trochu katastrofálně, neboť se jim podařilo rozdupat velice důležitou tabulku. Ale všechno bylo zachráněno. Také přijel Dave s Ondrou. Těsně před večerkou bylo slyšet ještě hraní na kytary a po večerce se všichni odebrali do říše snů.

Pondělí 19.7.
Dnešní rozcvičku vedl Žralok a byla taková kamenná. Sešlo se nás na ní hodně a proto tedy trvala déle, ale snídaně nám neutekla, takže po jídle nás čekal Desetiboj Chucka Norrise. Míša připravil několik disciplín a už to frčelo. Házelo se dřevem, běhal slalom s krumpáčem, podcházelo Limbo atd… Odpoledne dorazily 3 skautky, Skřet zorganizoval hru Romea a Julii. Společně pak všichni jsme hráli Medvěda v lese a Trojnožku. Po večerním nástupu každé tee-pee dostalo kuře a s pomocí dospělého si ho ugrilovali a snědli.

Úterý 20.7.
Ráno nás opustil Skřet a Verča a my se vrhli na další program po rozcvičce, snídani, hygieně a nástupu. Přema s Loudou připravili pro junáky a skautky další etapu – Sítě na sever od tábora. Sirka zase připravil pro vlčata jejich etapu a to na jinou louku hry s přátelským kmenem. Před obědem čekala junáky a skautky výroba sádrových masek a vlčata trénovala lakros. Po skvělých bramborácích na oběd jsme se opět všichni sbalili a odešli na koupaliště. Tam se všichni vyřádili, umyli s šlo se zpět. Junáci a skautky to neměli tak lehké, dostali šátky, kterými si zavázali oči a každý dostal jedno vlče jako průvodce. Vše proběhlo v pořádku. Večer se hrály různé hry a sešli jsme se také znova v tee-pee v kruhu a řekli si, co se nám líbilo a co nelíbilo. Zazněl hlas flétny ohlašující večerku a šlo se spát.

Středa 21.7.
Dnešní ráno se nikomu nechtělo vstávat. Pak jsme se rozhýbali na rozcvičce a bylo to ok. Dopoledne jsme sbírali všichni dřevo na ini-tee-pee a zahráli jsme si všichni společně Inzeráty. Po obědě a poledním klidu se připravovala hra Boj o vlajku, což je honička ve velkém o vlajku mezi 3 týmy. Z pohledu sekretářky to chvílemi vypadalo už vyhrané pro jeden team a ejhle, už to tak nebylo. Po odpolední svačině čekala na junáky dost neočekávaná další etapa a to cesta do podsvětí za Cháronem. Cháron obcházel potichu kolem všech a každému položil na oči mince a poléval je vodou, zatímco všichni museli nehybně ležet na zemi. Poté vstoupili do jeho říše a snažili se najít krysu, která střežila mapu. Bloudili mezi zběhlými dušemi sem a tam až se jim podařilo ve slovech těchto „lidí“ najít správné místo. Pak už jen večeře, nástup a večerka a šlo se spát.

Čtvrtek 22.7.
Hned ráno po snídani byli junáci a skautky vysláni se Svištěm na dvoudenní výpravu a vlčata se Sirkou na jednodenku. Junáci se skautkami řešili cestou úkoly uchované v obálkách a postupně zdolávali úspěšně cíl. Večer, když se vlčata se Sirkou vrátili, čekala je všechny cesta za pokladem. Řádně se na to vyzbrojili krumpáčem, lopatami, komínem, hráběmi, sekyrkami atd. a společně s několika rovery vyšli vstříc zakopanému pokladu. Vykopat jej nebylo jednoduché, ale kluci si rozdělili funkce a než se člověk nadál, už tahali celí špinaví od bahna bedýnku s pokladem. Uvnitř našli hakysáky, něco sladkého na zub, nějakou tu kůži a camrátka. S úsměvem a radostí na tváři se vraceli do tábora. Večer jsme se sešli u ohýnku a opět si povyprávěli, co se nám ten den líbilo a co nelíbilo.

Pátek 23.7.
Krátká rozcvička, snídaně a všichni se vrhli do přípravy Indiánského léta. Také se vrátili všichni junáci a skautky. Pandořinu skříňku objevili včas a také přesně jak měli, ji neotevřeli. Po obědě jsme se sbalili a vyrazili na koupaliště. Večer se hrálo na kytary a zpívalo, až všichni postupně začali usínat.

Sobota 24.7.
Jako první návštěva IL byl Jedlík. Přišel ještě, když jsme snídali a všichni ho velmi rádi uvítali. Postupně začali přijíždět rodiče a také se nám zhoršilo počasí. Poprchávalo už od rána a tak náš program na ven byl trochu na nic. I Sirka měl poněkud problémy udělat kyselkáče včas, ale naštěstí vše dobře dopadlo a po obědě se začaly konečně hrát i hry a připravovat program na oheň. Hrálo se Limbo, Medvěd v lese, Středověk, Hu-tu-tu-tu, Lakross. Kdo měl chuť, podíval se do kronik a jakmile se začalo stmívat, těsně po večeři se zapálil oheň čtyřmi fakulemi, vlčata a tři skautky krásně odříkali skautský slib a bohužel počasí nám nepřálo dál, rodiče začali odjíždět i s dětmi malými. My se uchýlili také do tee-pee a pak se šlo spát.

Neděle 25.7.
Celý den bylo škaredě, ale bourat se muselo. Zbourala se vlčácká tee-pee, nepotřebné stavby jako sprcha atd. Odpoledne jsme strávili hraním deskovek jako Česko a Louda hrál s junáky Dračí doupě. Večer při ohýnku jsme postupně vymýšleli příběh, až někteří při tom tvrdě usnuli.

Pondělí 26.7.
Balit, balit a balit. Každá věc má své místo, svou bednu. Zároveň se také udělal ohýnek v jednom tee-pee a sušilo se, co se dalo. Nakonec to všechno dobře dopadlo a my byli připraveni na celkové zbourání tábora zítřejší den.

Úterý 27.7.
Nepěkné vstávání v 5.30h. Všude zima a před námi práce. Traktor také ráno nelenil a přijel brzo. Tím lépe. Část se odebrala na vykládání tyček, ostatní pracovali, kde se dalo. Před polednem bylo všechno hotovo a tak nebránilo nic tomu dovézt věci na Mokrou a předat děti rodičům, což se také kolem 15h stalo.

(Autor: Ťapka | Informační e-mailVytisknout článek)


Návrh a realizace: Skřet, Redakční systém:phpRS