Hlavní menu
Anketa
Který hudební nástroj je ti nejbližší?

housle (2033 hl.)
 
elektronické klávesy (833 hl.)
 
harfa (832 hl.)
 
bubny (745 hl.)
 
zobcová flétna (753 hl.)
 
kontrabas (728 hl.)
 
trumpeta (620 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6544
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledávání
Vyhledat text

Administrace
Kronika

Velikonoční výprava, 2.-4.4.2010

          Vydáno dne 07. 04. 2010

Akce, na kterou se počítalo s téměř dvaceti lidmi, začala v pátek ráno. Přes celý víkend postupně přijížděli další a další lidé a tak nás v neděli ráno bylo krásných 16! Co všechno se ale událo?

Začnu tedy svojí cestou. Jelikož pro vysokoškoláky neplatí velikonoční prázdniny, musel jsem se spokojit s cestou v pátek okolo čtvrté hodiny. Na zastávku jsem dorazil společně s Ťapkou a u chaty jsme byli za nějakou hodinku pohodlné cesty.

Nebyli jsme zde ale první a tak nás přivítal Míša, Jedlík, Piskoř, Marek, Klíště, Junior, Krtek, Ríša a Skřet, který přijel chvíli před námi. Už nás tedy nebylo málo a tak začaly první hry. Hned jak se skauti s vlčaty trochu unavili hrami v horní části chaty, přesunuli jsme se ven. Cvičné trénování hodu létajícím talířem nahradila dráha s různými úkoly, "fotbal" s talířem a pak už večeře. Na tu byly chleby s máslem a rajčetem, na které jsme se všichni vrhli.
Večeře zmizela a na chatu zavítal Přema. Ten přivezl veškerý proviant na zbývající dva dny a tak jsme vše v rychlosti přenesli do chaty. Zaplnili jsme tak celou kuchyň, že se v ní nedalo ani vyznat, dokud si zde Přema neudělal pořádek. Na kole za námi docestoval taky Svišť.
Skauty a vlčata zatím postihla cesta tmou s šátky na očích. Pod vedením několika roverů se poslepu vydali do lesů, odkud se měli potom bezpečně vrátit. Napětí z toho, co na vás v lese může vyskočit ze tmy, se stupňovalo, když byli skrytí roveři hluční, ale všechny trenýrky zůstaly suché a čisté a tak mohl pokračovat programu už dále v chatě.
Tím byl souboj v dračím doupěti, nachystaný pro junáky, kde už byl nejvyšší čas dokončit napínavý příběh a zjistit tak, co se to nachází ve starodávné hrobce s příšerami. Vlčata postupně usnula a po dohrání příběhu se přidal i zbytek lidí na chatě.

Sobotní ráno nás uvítala modrá obloha s výhledem na krásné počasí. Proběhla tedy rozcvička, ranní hygiena a na snídani byl chleba s paštikou a salátovou okurkou. Že to nebyla obyčejná snídaně hned potvrdil Marek, který po vzoru své večeře opět neudržel ani jediný kousek zeleniny na chlebu a každého tak pobavil. Jídla bylo ale dost.
Dopoledne nás čekal malý výlet. Vyrazili jsme oklikou na skalky na protějším hřebenu, po něm kus na východ a pak přes potok pomalu zpátky. Z celého výletu bylo asi nejzábavnější hrát schovku pod skalkou, kde byly staré stromy a různě rozmístěné kusy velkého kamení a hra tak byla napínavá.
Na chatě nám zatím vyvařoval Skřet se Svištěm a tak brzy po našem příchodu následoval pořádný oběd. Po hrachové polévce se totiž podával smažený sýr a vařený brambor a tak jsme se všichni řádně najedli.
Abychom hned neběhali po venku, tak se v chatě rozehrála partie Bang!, kterou si všichni vyzkoušeli a pak se už pomalu přesouvalo zpátky na vzduch. První hrou venku bylo sbírání skrytých lístečků v lese na čas. Následoval turnaj v baseballu, během kterého přijel Sirka, Žralok, Miška a Květa se Selly. Rohlík s marmeládou nám zpříjemnil odpoledne a tak jsme se po sladké svačině vrhli na tvorbu perníčků. Já jsem se už zabydloval v kuchyni a po pečení perníčků začala vlčata jeden za druhým zdobit polevou a skauti připravovat náročnou večeři.
Venku se začal hrát petanque, kopaná a vyřezávalo se, zatímco skauti pilně připravovali plátky kuřecího masa s cibulí a rýží. No večeři vám ani nebudu popisovat - byla prostě úžasná. Na každého byla velká porce a pečené kuřecí pustilo výbornou šťávu.
Večer měli roveři svůj program, takže jsme ještě jednou využili létajícího talíře, který ovšem ve tmě svítil a doprovodili mladší spát. Pro rovery pak následoval tajuplný rituál až hluboko do noci.

A máme tady nedělní ráno. To se mě ale vůbec nechtělo ze spacáku. Naštěstí rozcvička proběhla úspěšně i beze mě a hygiena taky tak. Na snídani byla vánočka s máslem a marmeládou a po ní následovala velká bojovka v lese. Roveři se také během té doby pustili do tvorby pomlázky a dopoledne tak utíkalo velice rychle. Protože nás ale pomalu naháněl čas, před obědem jsme už začali balit a postupně vyklízet chatu. Na oběd byly halušky se slaninou, zelím a bryndzou a pak už zbýval čas jen na několik hříček a cestu do Zlína.

To byl ale víkend!!

(Autor: Louda | Informační e-mailVytisknout článek)


Návrh a realizace: Skřet, Redakční systém:phpRS