Hlavní menu
Anketa
Který hudební nástroj je ti nejbližší?

housle (2187 hl.)
 
elektronické klávesy (963 hl.)
 
harfa (942 hl.)
 
bubny (866 hl.)
 
zobcová flétna (892 hl.)
 
kontrabas (860 hl.)
 
trumpeta (926 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7636
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledávání
Vyhledat text

Administrace
Kronika

Vlčácká schůzka Káňat- DESKOVÉ HRY - 20.1.2011

          Vydáno dne 21. 01. 2011

Byla jedna opička, propadla se dolů, vlčata ji sebrala, vrátili ji domů.
Potkali též žížalky, co na žebříku visely. "Človíčkové, nezlobte se" ze žebříku křičely...


Kohout, Mara, Klíště, Kuba H., Tom, Ondra S., Honza Z., Ondra H., Honza V. + Jedlík, Willy, Miška, Žralok... ano, to jsou oni... kdo? no pšeci človíčci, kteří se zúčastnili dnešní schůzky zaměřené na deskové hry. :)

Po zahájení schůzky, jak jinak než pokřikem, se v klubovně rázem vytvořily dvě hrací plochy, respektive dva hrací stoly :). A jaké hry že se to vlastně hrály? Zkuste si tipnout ;) Dám vám minutku...

už? máte? :) Dobrá, nyní se dozvíte, zda váš tip byl správný či nikoliv...


Jeden stůl patřil hře zvané Padající opičky. To takhle (nebo úplně jinak) vyroste ze stolu táááááákováhle palma. No fakt! Do té palmy se nastrkají různobarevné tyčky. Poté naskákají shora do palmy opičky. Jééééjda těch je. Mají zakroucené ocásky a potvůrky se rády zachytávají právě o tyto tyčky. Hráči háží kostkou, která má místo čísílek barvičky - stejné, jaké mají tyčky. Jaká barva "padne" takovou tyčku má hráč vytáhnout z nejvyššího možného místa na palmě. Čím víc se vytahuje tyček, tím víc propadává opiček. Jakmile opička spadne z palmy úplně, získává ji právě hrající hráč. V této hře vyhrává ten, kdo opiček má nejméně :).

Padající opičky :).Další stůl patřil dvěma hrám - hře Žížalky a hře Člověče, nezlob se!. Věřím, že druhou hru jistě nemusím představovat, s první vás ale seznámím :).

Ve hře Žížalky můžeme spatřit hrací pole o sto očíslovaných polích a se spoustou nakreslených žížalek. Čísla jsou postupně za sebou v řádku a stoupají směrem na severní stranu pole. Některá políčka jsou spojena žížalkama, některá žebříkem. Hráči začínají na políčku 1 a hází číselnou kostkou. Svou figurkou se posunou o tolik políček, kolik jim padlo na kostce. Stoupnou-li na patu žebříku, stoupají po něm vzhůru na vyšší políčko. Stoupnou-li na hlavu žížalky, sklouzávají se na nižší políčko. Myslím, že obrázek bude mluvit za vše... :). Za zmíňku ještě stojí, že vyhrává hráč, který se jako první dostane na políčko 100.

žížalky- hrací pole

žížalky a člověče nezlob se :)Čas utekl jako voda řítící se údolím a nás až podezdřele brzy :) čekalo zakončení schůzky naším oblíbeným pokřikem. Tento zápis pomalu ale jistě také míří ke svému konci a mě tak nezbývá, než se s vámi rozloučit slůvky OPIČKÁM, ŽÍŽALKÁM A ČLOVÍČKŮM CO SE NEZLOBÍ ZDAR ZDAR ZDAR! =D

(Autor: Jedlík | Informační e-mailVytisknout článek)


Návrh a realizace: Skřet, Redakční systém:phpRS