Vlčácká schůzka Káňat - Pochodové a stopovací značky - 3.3.2011

Vydáno dne 04. 03. 2011

Pochodové a stopovací značky
aneb jak se dostat na hrad či k prameni řeky a jak si stopaři dávají znát, kudy kdo šel.

Přestože jsem věděl, jaké bude téma schůzky, do poslední chvíle jsem si nebyl jistý, jak bude probíhat. Nakonec jsem vše vyřešil chytře a efektivně.

Na klubovnu jsem přišel o pár hodin dřív, abych se řádně připravil. Uklidil jsem věci z minulé schůzky a vytáhl si materiály k této.

Měl jsem připravené na papírku turistické značky i pochodové, které jsem jim chtěl dát. Neboť jsem věděl, že vlčata si ráda něco nalepí do deníku, je to tak vše, co udělají a pak nic neví. Proto jsme šli ven, že si ukážeme pochodové značky v praxi.

Kolem klubovny jsem vytýčil trasu značenou různými šipkami z přírodních materiálů.

Úkolem vlčat bylo najít tyto značky a říct si, co která znamená, najít dva dopisy a splnit úkoly dané v nich. Podle toho, jak byli sikovni dostavali body.
V klubovne jsme si udělali takový malý quiz právě na stopovací značky a dalsi veci, ktere při procházení jsme si řekli. Je vidět, že někteří dávají pozor a jiný spíše pospíchají do cíle.

Pak už jen malé povídání a zakončení schůzky. Další schůzka přesně za týden ve stejnou dobu.

Káně za dobré chování a aktivitu na schůzce získává Kuba H.

Pochodové značky

Turistické značky