Hlavní menu
Anketa
Který hudební nástroj je ti nejbližší?

housle (1945 hl.)
 
elektronické klávesy (799 hl.)
 
harfa (795 hl.)
 
bubny (715 hl.)
 
zobcová flétna (723 hl.)
 
kontrabas (703 hl.)
 
trumpeta (596 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6276
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledávání
Vyhledat text

Administrace
Informace

Vybavení na vlčácké akce

          Vydáno dne 20. 10. 2009

Během roku se uskutečňují různé akce (schůzky, jednodenní výpravy, vícedenní výpravy, tábory). Na různé akce je potřeba různé vybavení. Zde můžete nalézt seznam základního vybavení, které je potřeba pro úspěšné zvládnutí akcí.

Schůzka (vybavení na schůzku bývá součástí bodování)
Blok a propiska
Slouží při hrách, pro zaznamenávání poznámek a informací. Místo bloku lze použít obyčejný sešit (nedá se tak lehce trhat, ale lépe se udržuje přeheledný).
Uzlovačka
Provázek dlouhý alespoň 1,5m na kterém trénujeme vázání uzlů. Proto je vhodndné, když je kulatý a silný alespoň jako tužka.
KPZ (krabička poslední záchrany)
Obsahuje různé drobnosti, které se můžou hodit při jakýchkoliv problémech. Pro začátek je dobré dát dovnitř kousek papíru, malou tužku, svíčku, několik sirek a škrtátko, kousek březové kůry, jehlu, nit, pár knoflíků, zavírací a obyčejné špendlíky, kousek drátu a provázku, několik náplastí s polštářkem, gumičky, dvacetikorunu,... Postupem času je možné další důležité věci přidávat. Vše by se mělo vlézt do malé plechové nebo plastové krabičky.
Šátek
Šátek má mnoho využití, ale na schůzce nejčastěji slouží k zavázání očí při hrách poslepu.
Časopis Světýlko
Každý dostává jednou za dva měsíce časopis pro vlčata, který obsahuje spoustu zajímavého čtení a taky různé hry a programy na schůzku. Pro některé programy je třeba, aby každý měl svůj časopis před sebou, a tak je nutné si ho nosit na každou schůzku.
Jednodenní výprava
Věci na schůzku
Jsou potřeba také na výpravě.
Oblečení a obutí dle počasí
Oblečení je třeba přizpůsobit aktuálnímu počastí a plánu výpravy (do přírody, ve městě). Je třeba počítat s tím, že se oblečení ušpiní. Proto je vhodné spíše starší oblečení. Boty jsou vždy vhodné pevné kotníkové, v létě se dají použít i lehčí sportovní boty.
Družinové tričko
Pláštěnka
Je dobré, když se pod ni vleze i batůžek. Dnes se však prodávají i samostatné pláštěnky na batoh.
Svačina a pití
Pití je nejlepší nosit v PET láhvi, v zimě v termosce. Pokud se bude dělat oheň, pak je možné kromě svačiny vzít i něco na opečení (špekáčky, ...).
Nůž
Nejpraktičtější je jednoduchý zavírací nůž.
Vícedenní výprava
Věci na schůzku
Oblečení a obutí dle počasí
Pro oblečení na vícedenní výpravu platí to samé, co pro oblečení na jednodenku. Navíc je potřeba přibalit jeden komplet na převlečení a jednu sadu na spaní (ideálně dlouhé kalhoty a tričko s dlouhým rukávem). Na vícedenní výpravu jsou potřeba pevné kotníkové boty a druhé boty na přezutí (čisté sandály či tenisky, nebo papuče).
Družinové tričko
Pláštěnka
Ideálně by se pod ni měl vlézt člověk i s batohem na zádech (tzv. pončo).
Jídlo a pití
Obojího by mělo být dost alespoň na první den do večera. Pdrobnější informace o stravování na vícedenních výpravách sjou vždy součástí přihlášky na akci.
Nůž
Spacák
Nejlepší je spacák z umělých vláken, s hmotností do 1,5kg a vhodný až po teploty lehce nad nulou (spodní hranice komfortu).
Karimatka
Pro začátek stačí klasická pěnová karimatka. Je lehká, odolná a dobře izoluje. Hliníkové fólie (alumatka) je nyvyhovující.
Batoh
Dostačující je batos s objemem do 65 litrů. Hlavní je, aby se do něj všechno vešlo a kluci nic nenosili v rukách.
Ešus, hrnek a lžíce
Klasické hliníkové ešusy (jídelní miska) jsou lehké a naprosto postačující. Plechový hrnek se může hodit, ale lze se obejít i bez něho.
Baterka
Ideální je diodová čelovka (baterka na hlavu), protože při svícení ji není třeba držet. Vyplatí se pořídit do ní dobíjecí baterie.
Hygienické potřeby a ručník
Sem patří kartáček na zuby, pasta, mýdlo a kus toaletního papíru. Ručník se v deštivém počasí uživí i na jednodenní výpravě.
Tábory

Na jarní tábor (5 dnů o jarních prázdninách strávených na chatě) jsou potřeba stejné věci jako na vícedenní výpravu (s přihlédnutím k aktuálnímu počasí).
Kompletní seznam povinných věcí na letní tábor je součátí přihlášky.Věci v těchto seznamech jsou považovány za povinné vybavení na daný typ akce. Pokud je navíc v přihlášce na akci uvedeno něco dalšího, nebo je něco upřesněno, jsou závazné pokyny vydané pro konkrétní akci.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na kohokoliv z vedení družin či oddílu. Technické detaily různého vybavení Vám také vysvětlí a s výběrem pomůžou ve specializovaných outdoorových prodejnách (např. Scoutdoor.cz), nebo se s nimi lze seznámit i na Internetu (Svět outdooru).

(Autor: Sirka | Informační e-mailVytisknout článek)


Návrh a realizace: Skřet, Redakční systém:phpRS